IRS2166DSTRPBF
- Mfr.Part #
- IRS2166DSTRPBF
- Manufacturer
- International Rectifier
- Package/Case
- Datasheet
IRS2166DSTRPBF
- Description
- IRS2166 - PFC AND BALLAST CONTRO
- Stock
- 431
- Quality
- Manufacturer :
- International Rectifier
- Product Category :
- Lighting, Ballast Controllers
- Current - Output Source/Sink :
- Current - Supply :
- 20 mA
- Dimming :
- No
- Frequency :
- 40kHz ~ 46kHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Type :
- PFC/Ballast Controller
- Voltage - Supply :
- 11.5V ~ 16.6V